Proff Olej


proff-oilNaturalny i biały

Olej Proff nadaje się do wszelkich nieobrobionych podłóg wewnątrz pomieszczeń. Powoduje, że powierzchnia staje się nadzwyczaj odporna na płyny i zabrudzenia. Olejowanie można wykonywać ręcznie lub polerką jednotarczową. Przed olejowaniem powierzchnie z drewna można również ługować. Olej Proff podkreśla naturalne usłojenie drewna, zaś w kolorze białym powoduje, że powierzchnia czy to sosnowa czy dębowa staje się biaława. Jest to olej szybkoschnący. Olejowanie prowadzić jednorazowo na powierzchni ok. 20 m2. W tym czasie olej wniknie dobrze w pory drewna.

Instrukcja stosowania:
1. Tuż przed olejowaniem wypolerować powierzchnię i oczyścić zmywaczem do drewna. Przed przystąpieniem do nanoszenia upewnić się, czy drewno jest całkowicie suche. Względna wilgotność drewna nie powinna przekraczać 12%.
2. Dobrze wytrząsnąć pojemnik i upewnić się, czy wszystkie pigmenty zostały równomiernie rozprowadzone.
Nanosić pędzlem lub wałkiem z krótkim włosem w postaci cienkiej warstwy w ilości 1 l na 10 do 15 m2 podłogi. Pozostawić na 15 minut, aby olej wniknął w pory drewna; jeśli pojawią się suche plamy – ponownie nanieść olej. Następnie wetrzeć olej w pory drewna polerką z beżową lub czerwoną wkładką. Powierzchnie poniżej 15 m2 można polerować ręcznie zieloną wkładką.
3. Jeśli nie można wetrzeć całego oleju w pory drewna, to nadmiar należy przesunąć na dalszą część podłogi lub zebrać. Kontynuować nanoszenia aż do zaolejowania całej powierzchni.
4. Teraz wypolerować całą powierzchnię polerką jednotarczową z białą wkładką lub ręcznie.
5. Po 8 h wstępnego schnięcia całą powierzchnię ponownie wypolerować polerką z białą wkładką z niewielką ilością oleju, aby uzyskać doskonałe wykończenie powierzchni.
6. Pozostawić na 24 h do wyschnięcia. W tym czasie nie zmywać podłogi wodą. Po 12 godzinach można ostrożnie chodzić po podłodze. Pokryć przejścia karbowaną tekturą.
7. Do zwykłego zmywania użyć mydła do podłóg lub mydła z olejem Protego zmieszanego z wodą. Do późniejszej pielęgnacji zastosować ten sam olej Proff, jaki był użyty do podstawowej obróbki.

Ryzyko zapalenia: Pył po szlifowaniu oraz wilgotne szmaty i wkładki natychmiast po wykorzystaniu należy namoczyć w wodzie lub spalić. Niebezpieczeństwo samozapalenia.

Usuwanie: Pozostałości i pojemniki należy usuwać zgodnie z lokalnymi przepisami.

VOC: VOC-Max: 15 g/l, VOC-limit (ll, f (SB)): 700 g/l.
Zużycie: 1 l na 10 – 15 m2 drewna.

Klasyfikacja substancji lub mieszaniny: Produkt nie musi być klasyfikowany wg zarządzenia Ministerstwa Środowiska o klasyfikacji, znakowaniu itd.
Magazynowanie: Przechowywać w szczelnie zamkniętych oryginalnych opakowaniach. Nie wystawiać na działanie wysokich temperatur (np. słońca). Przechowywać z dala od dzieci w miejscu nie narażonym na mróz.
Uwaga: W celu sprawdzenia zgodności zawsze należy wykonać próbę nanoszenia.

Informacje o atestach
Deklaracja zgodności
Karta techniczna Olej Proff