Olej Kolor Proff

proff-colour-oilOlej Kolor Proff
Za pomocą tego oleju można barwić i olejować drewno w jednym cyklu roboczym. Olej Kolor Proff nadaje się do wszelkich nieobrobionych podłóg, jak również wszelkiego drewna wewnątrz pomieszczeń. Powoduje, że powierzchnia staje się nadzwyczaj odporna na płyny i zabrudzenia. Olejowanie można wykonywać ręcznie lub polerką do podłóg. Przed olejowaniem powierzchnię z drewna można zagruntować jednym z gruntów ługowych. Olej Kolor Proff wzmacnia naturalne usłojenie drewna. Jest to olej szybkoschnący. Olejowanie prowadzić jednorazowo na powierzchni ok. 20 m2. To pozwala na to, aby w tym czasie olej wniknął dobrze w pory drewna.

Instrukcja stosowania:
1. Tuż przed olejowaniem podłogę umyć zmywaczem do drewna. Przed przystąpieniem do nanoszenia upewnić się, czy drewno jest całkowicie suche. Względna wilgotność drewna nie powinna przekraczać 12%.

2. Dobrze wytrząsnąć pojemnik i upewnić się, czy wszystkie pigmenty zostały równomiernie rozprowadzone.
Nanosić pędzlem lub wałkiem z krótkim włosem w postaci cienkiej warstwy w ilości 1 l na 10 do 15 m2 podłogi. Pozostawić na 15 minut, aby olej przeniknął w pory drewna; jeśli pojawią się suche plamy – ponownie nanieść olej w tych miejscach. Następnie wetrzeć olej w pory drewna polerką z beżową lub czerwoną wkładką. Powierzchnie poniżej 15 m2 można polerować ręcznie zieloną wkładką.

3. Jeśli nie można wetrzeć całego oleju w pory drewna, to nadmiar należy przesunąć na dalszą część podłogi lub zebrać bawełnianą szmatą. Kontynuować nanoszenia aż do zaolejowania całej powierzchni.

4. Teraz wypolerować całą powierzchnię polerką mechaniczną z białą wkładką lub ręcznie.

5. Po 8 h wstępnego schnięcia całą powierzchnię ponownie wypolerować polerką z białą wkładką z niewielką ilością oleju, aby uzyskać doskonałe wykończenie powierzchni. Po 12 godzinach można ostrożnie chodzić po podłodze. Pokryć przejścia karbowaną tekturą.

6. Pozostawić na 48 h do wyschnięcia. W tym czasie nie zmywać podłogi wodą.

7. Do zwykłego czyszczenia użyć mydła do podłóg lub mydła olejowego Protego zmieszanego z wodą. Do późniejszej pielęgnacji zastosować ten sam olej Kolor Proff, jaki był użyty do podstawowej obróbki.

Ryzyko zapalenia: Pył po szlifowaniu oraz wilgotne szmaty i wkładki po wykorzystaniu należy namoczyć w wodzie lub spalić. Niebezpieczeństwo samozapalenia.

Usuwanie: Pozostałości i pojemniki należy usuwać zgodnie z lokalnymi przepisami.

Zużycie: 1 l na 10 – 15 m2 drewna.
VOC: VOC-Max: 20 g/l, VOC-limit (ll, f (SB)): 700 g/l.

Klasyfikacja substancji lub mieszaniny: Produkt nie musi być klasyfikowany wg zarządzenia Ministerstwa Środowiska o klasyfikacji, znakowaniu itd.

Magazynowanie: Przechowywać w szczelnie zamkniętych oryginalnych opakowaniach. Nie wystawiać na działanie wysokich temperatur (np. słońca). Przechowywać z dala od dzieci w miejscu nie narażonym na mróz.
Uwaga: W celu sprawdzenia zgodności zawsze należy wykonać próbę nanoszenia.

Informacje o atestach
Deklaracja zgodności
Karta techniczna Olej Kolor Proff