Olej Hardwax

hardwaxoilOlej Hardwax nadaje się do wszelkich nieobrobionych podłóg wewnątrz pomieszczeń i powierzchni z drewna. Powoduje, że powierzchnia staje się nadzwyczaj odporna na i zabrudzenia.
Hardwax Oil jest stosowana z maszyną podłogi. Przed olejowaniem powierzchnię z drewna zagruntować jednym z gruntów ługowych.
Olej Hardwax podkreśla naturalne usłojenie drewna, zaś w kolorze białym powoduje, że czy to sosnowa czy dębowa staje się biaława. Jest to olej szybkoschnący. Olejowanie prowadzić każdorazowo na powierzchni ok. 20 m2. To pozwala na dobre wniknięcie oleju w pory drewna.

INSTRUKCJA STOSOWANIA:
1. Tuż przed olejowaniem wypolerować drewno i oczyścić zmywaczem do drewna. Przed przystąpieniem do nanoszenia upewnić się, czy podłoga jest całkowicie sucha. Względna wilgotność drewna nie powinna przekraczać 12%.
2. Dobrze wytrząsnąć pojemnik i upewnić się, czy wszystkie pigmenty zostały równomiernie rozprowadzone.
Nanosić pędzlem lub wałkiem z krótkim włosem w postaci cienkiej warstwy w ilości 1 l na 10 do 15 m2 podłogi. Pozostawić na 15 minut, aby olej wniknął w pory drewna; jeśli pojawią się suche plamy – ponownie nanieść olej. Następnie wetrzeć olej w pory drewna polerką z beżową lub czerwoną wkładką. Jeśli Olej Hardwax stosuje się jako powłokę nawierzchniową tylko zastosowanie w przybl. 1 litr na 30 m2 podłogi.
3. Jeśli nie można wetrzeć całego oleju w pory drewna, to nadmiar należy przesunąć na dalszą część podłogi lub zebrać. Kontynuować nanoszenie aż do zaolejowania całej powierzchni.
4. Teraz wypolerować całą powierzchnię polerką mechaniczną z białą wkładką.
5. Po 6 h wstępnego schnięcia całą powierzchnię ponownie wypolerować polerką z białą wkładką z niewielką ilością oleju, aby uzyskać doskonałe wykończenie.
6. Pozostawić na 24 h do wyschnięcia. W tym czasie nie zmywać podłogi wodą. Po 12 godzinach można ostrożnie chodzić po podłodze. Pokryć przejścia karbowaną tekturą.
7. Do zwykłego czyszczenia użyć mydła do podłóg lub mydła olejowego WOODCARE (dawniej PROTEGO)
zmieszanego z wodą.

Ryzyko zapalenia: Pył po szlifowaniu oraz wilgotne szmaty i wkładki natychmiast po
wykorzystaniu należy namoczyć w wodzie lub spalić.
Usuwanie: Pozostałości i pojemniki należy usuwać zgodnie z lokalnymi przepisami.
Zużycie: 1 l na 10 – 30 m2 drewna.

Informacje o atestach
Deklaracja zgodności
Karta techniczna Olej Hardwax