Maintenance Olej


maitenance-oilOlej pielęgnacyjny

Naturalny lub biały

Olej pielęgnacyjny nadaje do odnawiania lub renowacji  podłóg olejowanych wewnątrz pomieszczeń. Przywraca olejowanej powierzchni świeży wygląd i wzmacnia jej odporność na zużycie i plamy. Olejowanie można wykonywać ręcznie lub polerką do podłóg.

Instrukcja stosowania:

  1. Tuż przed olejowaniem powierzchnię należy umyć zmywaczem do drewna. Przed przystąpieniem do nanoszenia upewnić się, czy podłoga jest całkowicie sucha.
  1. Dobrze wytrząsnąć pojemnik i w przypadku białego oleju upewnić się, czy wszystkie białe pigmenty zostały równomiernie rozprowadzone. Olejować w ilości 1l na 30 do 40 m2 podłogi, najlepiej używając do tego pojemnika z rozpylaczem. Wmasować olej w pory drewna za pomocą polerki z białą wkładką lub ręcznie aż do uzyskania jednolitej, jedwabisto matowej powierzchni.
  1. Jeśli nie można wetrzeć całego oleju w pory drewna, to nadmiar należy przesunąć na dalszą część podłogi lub zebrać bawełnianą szmatą. Kontynuować nanoszenia aż do zaolejowania całej powierzchni.
  1. Po zaolejowaniu całą powierzchnię wypolerować polerką mechaniczną z białą wkładką lub ręcznie.
  1. Jeśli polerowanie odbyło się za pomocą polerki, to po wstępnym 4-godzinnym schnięciu można po podłodze ostrożnie chodzić. Jeśli ręcznie – odczekać 8 h i dopiero potem można ostrożnie chodzić po podłodze.
  1. Pozostawić na 24 h do wyschnięcia. W tym czasie nie zmywać podłogi wodą. Pokryć przejścia karbowaną tekturą.
  1. Do zwykłego czyszczenia użyć mydło do podłóg WOODCARE (dawniej PROTEGO). Do pośredniego olejowania stosować mydło olejowe Protego.

Ryzyko zapalenia: Pył po szlifowaniu oraz nasączone olejem szmaty lub wkładki należy natychmiast po wykorzystaniu namoczyć w wodzie lub spalić. Niebezpieczeństwo samozapalenia.

Usuwanie: Puste pojemniki i resztki produktu usuwać zgodnie z lokalnymi przepisami.

Deklaracja zawartości: Składniki olejów naturalnych

Zawartość LZO:VOC MAX: 20 g/l, Cat B/f max 700 g/l:

Zużycie: 1 l na 30 – 40 m2 drewna.

Magazynowanie:Przechowywać w szczelnie zamkniętych oryginalnych opakowaniach. Nie wystawiać na działanie wysokich temperatur (np. słońca). Przechowywać z dala od dzieci w miejscu nie narażonym na mróz.

Uwaga:W celu sprawdzenia zgodności zawsze należy wykonać próbę na powierzchni.

Ostrzeżenie:Szmaty, wkładki lub odpady nasączone olejem mogą ulec samozapaleniu, jeśli są niewłaściwie usunięte. Natychmiast po użyciu wszelkie szmaty i odpady umieścić w szczelnym, wypełnionym wodą wiadrze, po czym usunąć w prawidłowy sposób.

Informacje o atestach
Deklaracja zgodności
Karta techniczna Olej pielęgnacyjny maintenance