LECHNER

logo lechner dlugosc 40 mmPoczątki firmy sięgają roku 1920, kiedy to Ernesto Lechner otworzył pierwszą siedzibę  „Chemical Industries Lechner s.n.c.” w Arquata Scrivia. Specjalizowała się ona przede wszystkim w produkcji różnego rodzaju żywic wykorzystywanych w branży budowlanej. Dzięki wysokiej jakości swoich produktów została zaskakująco pozytywnie przyjęta na rynku krajowym i rynkach zagranicznych.

Na początku lat sześćdziesiątych syn Ernesta, Bruno Lechner, przejmuje obowiązki zarządu spółki  i poszerza markę o serie klejów dla budownictwa. Krótko po tym zdarzeniu, Bruno Lechner zyskuje czołową pozycję na rynku włoskim.

Od 1989 roku rodzinna firma, pod kierownictwem Paolo Lechnera, syna Bruna, zmieniła nazwę na “Lechner Chemical Industries Limited.”, a następnie na przełomie wieku stała się spółka akcyjną. Istotnym wydarzeniem było przejęcie przez “Lechner Chemical Industries Limited” takich firm jak:

Golden Light, Chamberlain, Italcol. Wraz z rozszerzeniem asortymentu produktów przeznaczonych przede wszystkim do instalacji i konserwacji podłóg drewnianych, pojawia się możliwość poszerzenia horyzontów, dająca solidny fundament do dalszego rozwoju. Do dziś, marka posiada znaczący udział na rynku produkcji i handlu klejów do montażu parkietów oraz wykładzin.

Prawdziwą siłą LECHNER SPA jest zdolność wytwarzania wysokojakościowych produktów, dostosowanych do potrzeb klientów o wysokich wymaganiach.

A  wszystko to przy zapewnieniu swoim klientom stałej opieki wykwalifikowanej pomocy technicznej.

W ostatnich latach firma pojawiła się na wielu rynkach zagranicznych (także na tych najbardziej wymagających- w Niemczech i USA).  Dzięki wysokiej jakości swoich produktów zdobywa znaczący udział w sprzedaży w zakresie materiałów służących do instalacji parkietów oraz wykładzin.

Firma Lechner kładzie bardzo duży nacisk na zapewnienie swoim klientom stałej, wykwalifikowanej pomocy technicznej.

ULOTKI DO POBRANIA

fav oferta WOOD-TECH – montaż pakietu

fav oferta WOOD-TECH – montaż wykładzin