High Solid Proff Olej

High Solid Proff Olej 


high-solid-proff-olieNaturalny i biały

Olej High Solid Proff nadaje się do nieobrobionych podłóg jak również do wszelkiego drewna wewnątrz pomieszczeń. Nadaje powierzchni dużą odporność na płyny i zabrudzenia. Olejowanie można przeprowadzać jedynie polerką do podłóg. Przed olejowaniem powierzchnię z drewna można zagruntować jednym z gruntów ługowych. Olej High Solid Proff podkreśla naturalne usłojenie drewna, zaś w kolorze białym rozjaśnia powierzchnię. Jest to olej szybkoschnący. Olejowanie prowadzić jednorazowo na powierzchni ok. 20 m2. To pozwala na to, aby w tym czasie olej wniknął dobrze w pory drewna.

Instrukcja stosowania:
1. Przed olejowaniem umyć podłogę zmywaczem do drewna. Przed przystąpieniem do nanoszenia upewnić się, czy podłoga jest całkowicie sucha. Względna wilgotność drewna nie powinna przekraczać 12%.
2. Dobrze wytrząsnąć pojemnik i upewnić się, czy wszystkie pigmenty zostały równomiernie rozprowadzone. Nanosić pędzlem lub wałkiem z krótkim włosem w postaci cienkiej warstwy w ilości 1 l na 10 do 20 m2 podłogi. Pozostawić na 15 minut, aby olej wniknął w pory drewna; jeśli pojawią się suche plamy – ponownie nanieść olej. Następnie wetrzeć olej w pory drewna polerką z beżową lub czerwoną wkładką.
3. Jeśli nie można wetrzeć całego oleju w pory drewna, to nadmiar należy przesunąć na dalszą część podłogi lub zebrać bawełnianą szmatą. Kontynuować nanoszenia aż do zaolejowania całej powierzchni.
4. Teraz wypolerować całą powierzchnię polerką mechaniczną z białą wkładką.
5. Po 6 h wstępnego schnięcia całą powierzchnię ponownie wypolerować polerką z białą wkładką z niewielką ilością oleju, aby uzyskać doskonałe wykończenie powierzchni.
6. Pozostawić na 24 h do wyschnięcia. W tym czasie nie zmywać podłogi wodą. Po 12 godzinach można ostrożnie chodzić po podłodze. Pokryć przejścia karbowaną tekturą.
7. Do zwykłego czyszczenia użyć mydła do podłóg lub mydła olejowego Protego zmieszanego z wodą. Do późniejszej pielęgnacji stosować naturalny lub biały olej Proff.

Niebezpieczeństwo samozapalenia: Pył po szlifowaniu oraz wilgotne szmaty i wkładki należy po wykorzystaniu namoczyć w wodzie lub spalić. Niebezpieczeństwo samozapalenia.

Usuwanie: Pozostałości i pojemniki należy usuwać zgodnie z lokalnymi przepisami.

Deklaracja zawartości: Składniki olejów naturalnych
Zawartość LZO: VOC-MAX: 10 g/l, VOC-limit (II, f (SB)): 700 g/l.
Zużycie: 1 l na 15 – 20 m2 drewna.

Magazynowanie: Przechowywać w szczelnie zamkniętych oryginalnych opakowaniach. Nie wystawiać na działanie wysokich temperatur (np. słońca). Przechowywać z dala od dzieci w miejscu nie narażonym na mróz.
Uwaga: W celu sprawdzenia zgodności zawsze należy wykonać próbę na powierzchni.

Informacje o atestach
Deklaracja zgodności
Karta techniczna Olej High Solid Proff