Exterior wood oil

Olej do drewna do zastosowań zewnętrznych
exterior-wood-oilOlej do drewna do zastosowań zewnętrznych WOODCARE (dawniej PROTEGO) służy do wykończania drewna na wolnym powietrzu – mebli ogrodowych, desek tarasowych, płotów i szalunków.
Może być stosowany bez wyjątków do wszelkich gatunków drewna. Dostępny w wielu kolorach; zaleca się wybór koloru zbliżonego do danego gatunku drewna. Połączenie pigmentu i oleju zapewnia lepszą ochronę i bardziej trwałe wykończenie. Olej do zastosowań zewnętrznych można stosować zarówno do nieobrobionego drewna jak i do późniejszej pielęgnacji. Wybór składników oleju w połączeniu ze środkami nadającymi wodoodporność i wydajnymi środkami grzybobójczymi chroniącymi powierzchnię przed pleśnią i atakiem grzybów zapewnia trwałość drewna. Produkt jest łatwy w nanoszeniu. Ponadto olej posiada filtr UV chroniący drewna przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Instrukcja stosowania:
1. Przed olejowaniem powierzchnię drewna dokładnie oczyścić zmywaczem do drewna Protego. Przed przystąpieniem do nanoszenia upewnić się, czy drewno jest całkowicie suche. Względna wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15 %. Olejowanie należy prowadzić przy suchej pogodzie i przy niskiej wilgotności powietrza.
2. Wymieszać zawartość pojemnika mieszadłem i upewnić się, czy wszystkie pigmenty zostały równomiernie rozprowadzone.
Stosować przy suchej pogodzie i w miejscu nie narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nanosić pędzlem do malowania w postaci cienkiej warstwy w ilości 1 l na 10 do 15 m2 powierzchni drewna. Pozostawić na 15 minut, aby olej wniknął w pory drewna; jeśli pojawią się suche plamy – ponownie nanieść olej. W przypadku desek tarasowych teraz wetrzeć olej w pory drewna polerką z założoną wkładką. Nadmiar oleju zbierać z powierzchni szmatą bawełnianą.
3. Kiedy po upływie 24 h olej już jest suchy, w celu wygładzenia powierzchni można ją wypolerować wkładką polerską.

Pielęgnacja
Jeśli powierzchnia wygląda jakby straciła połysk, zaleca się olejowanie pielęgnacyjne. Najpierw powierzchnię oczyścić zmywaczem Protego, po czym zastosować się do instrukcji powyżej.

Ryzyko zapalenia: Pył po szlifowaniu oraz wilgotne szmaty i wkładki natychmiast po wykorzystaniu należy namoczyć w wodzie lub spalić. Niebezpieczeństwo samozapalenia.

Usuwanie: Pozostałości i pojemniki należy usuwać zgodnie z lokalnymi przepisami.

Deklaracja zawartości: Naturalne składniki olejowe.
Zawartość LZO: VOC MAX: 20 g/l, Cat B/f max 700 g/l:

Zużycie: 1 l na 10 – 15 m2 drewna.

Magazynowanie: Przechowywać w szczelnie zamkniętych oryginalnych opakowaniach. Nie wystawiać na działanie wysokich temperatur (np. słońca). Przechowywać z dala od dzieci w miejscu nie narażonym na mróz.
Uwaga: W celu sprawdzenia zgodności zawsze należy wykonać próbę na powierzchni.
Ostrzeżenie: Szmaty, wkładki lub odpady nasączone olejem mogą ulec samozapaleniu, jeśli są niewłaściwie usunięte. Natychmiast po użyciu wszelkie szmaty i odpady umieścić w szczelnym, wypełnionym wodą wiadrze, po czym usunąć w prawidłowy sposób.

Informacje o atestach
Deklaracja zgodności
Karta techniczna Olej zewnętrzny Exterioroil